مرجع آموزش مهارت های توسعه محور در زنان
دوره جامع

دوره آموزشی (هفت الگو زنان برای خلق رابطه موثر)

در این دوره آموزشی هر زنی خودش را در یک یا چند قهرمان یونانی زن خواهد یافت. این قهرمانِ درونِ زن تصاویر عینیِ نیرومندی فراهم می‌کنند که می‌تواند برای ایجاد تغییر یا درک بهتر خود در روابط ، از آن‌ها استفاده کند.

روان‌‌شناسی آرکی‌تایپال (archetypal psychology) که بیشتر با آثار خانم ژان شینودا بولن، به ما شناسانده شده است، شخصیت افراد را بر مبنای اسطوره های اُلمپی یونان باستان طبقه‌بندی می‌نماید. هر اسطوره دارای مجموعه‌ای از صفات کارآمد و ناکارآمد است که وقتی شخصیتی تحت تأثیر آن آرکی‌تایپ باشد، آن صفات را در او می‌یابیم.

روان‌شناسی آرکی‌تایپال برای هر شخصیتی نسخه‎‌ای دارد. در واقع هر آرکی‌تایپی یک یا چند آرکی‌تایپ معدل (تعدیل کننده) دارد که با پرورش آن‌ها فرد از افراط و تفریط بیرون کشیده می‌شود.

لذا برای هر یک از زنان و مردان و درون هر شخصی یک یا چند آرکی تایپ شاخص وجود دارد که ویژگی های اصلی و بارز او را به نمایش می گذارد که با تعدیل سایر آرکی تایپ ها می تواند یک زیست مناسب تر ، و از همه مهم تر روابط شخصی و حرفه ای بهتری را داشته باشد .

وقتی یک زن احساس می کند که جنبه ای اسطوره ای در فعالیتی که او عهده دارش است وجود دارد، این آگاهی الهام بخش خلاقیت عمیقی در روان او می شود .

اسطوره ها احساسات و تخیل را فرا می خوانند و دست روی موضوعاتی می گذارند که بخشی از میراث جمعی بشریت است.

اسطوره های یونان باستان _ و تمام افسانه ها و اسطوره هایی که هنوز بعد از هزاران سال نقل می شوند _ همچنان جاری و انسان محور هستند ؛ زیرا دارای حلقه ای حقیقی از تجربه ی مشترک بشریت هستند .

باری در زمانه ای زیست می کنیم که ارتباطات و تعاملات ما هر روز یک وجه تازه ای به خود می گیرد ، ولی همچنان روان هر زنی از درون و کلیشه های مرتبط با آن از بیرون و در اجتماع او را احاطه کرده و روابط وی را تحت تاثیر قرار می دهند .

 

– این دوره ، بهانه ای است برای آگاهی و بعد از آن آموزش و تمرین شناخت انواع زنان و یافتن آرکی تایپ های غالب روان مان که به بهتر زندگی کردن و داشتن روابط بهتر بواسطه گفت و گو کمک می کند .

 

– همچنین جایی است که شما از طریق اسطوره ها یاد می گیرید که چطور در روابط شخصی و حرفه ای (تجاری) تان وارد شده و کمتر آسیب ببینید و بهترین نتیجه را بگیرید .

 

– اسطوره ها و آرکی تایپ ها و ترکیب آن با موضوع تعاملات زنان می تواند یک بینش متفاوت و متمایز را به زن و مرد در ارتباطات حرفه ای و شخصی شان به آن ها بدهد . 

 

– اینجا به کمک الگوهای کهن ، درک عمیق تری از نوع برخورد و چگونگی حضور شما در گفت و گو ها، مذاکرات و تعاملات شخصی و حرفه ای را خواهید آموخت.

جایی ست برای سرمایه گذاری روی بهبود روابط تان با یک نگاه عمیق به خود.

لینک ثبت نام مستقیم

با شرکت در دوره چه چیزهایی به دست می‌آورید؟

  • با حضور در این دوره می توانید آرکی تایپ غالب روان تان را شناخته و بدانید که چگونه باعث ضعف و قوت شما در روابط تان می شود.

 

  • به شما کمک می کند تا روابط شخصی و حرفه ای تان را بهبود داده و از نو برنامه ریزی کنید .

 

  • این دوره سرآغاز یک حرکت جمعی به سمت آگاهی از طریق اسطوره ها و داستان هاست که برای اعضای دوره می تواند شروعی باشد تا روابط شان را از نو و با دیدی متفاوت آغاز و ادامه دهند .

 

  • گفت و گو ، تعامل و مذاکره از جمله ارکان مهم زندگی امروز هستند و زنان امروز می توانند با شناخت روان خود و پل زدن آن با دنیای بیرون تجربه زیسته شگفت انگیزی بدست آورند . این دوره این امکان را برایتان فراهم می کند.

برخی از عناوین و سرفصل‌های دوره:

آشنایی با انواع زنان در اسطوره های یونان باستان

هفت اسطوره هفت گونه رفتار ( آتنا – آرتمیس – هِستیا – هِرا – دیمیتر – پرسفون – آفرودیت )

بیرون کشیدن اسطوره غالب روان شما

تاثیر آرکیتایپ ها در روابط شخصی و حرفه ای

انواع زنان و آرکیتایپ ها در گفت و گوهای فردی

انواع زنان و آرکیتایپ ها در گفت و گو ها و مذاکره تجاری و کاری

چگونگی رابطه زن و مرد در هر آرکیتایپ

طریقه رشد روابط با رشد و تعدیل آرکی تایپ ها

چند نکته مهم دربارۀ دوره :

  • این دوره آنلاین و غیرحضوری است.
  • در روزهایی که تعطیل رسمی است جلسه برگزار نمی‌شود.
  • این دوره تجربه محور است برای همین حداکثر فضای تعاملی و تجربه شرکت کنندگان شنیده و مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مخاطبین دوره زنان و مردانی هستند که تمایل دارند به شناخت بهتری از زنان زندگی شان برسند و روابط بهتری را در کار و زندگی شخصی تجربه کنند.

 

مدرسان دوره: معصومه نوربخش + مهمانان ویژه

 تعداد جلسات: 10 جلسه در ۱ ماه

 مدت زمان هر جلسه: 50دقیقه+پرسش و پاسخ

یک ماه پشتیبانی به شکل مربی

 ساعت برگزاری جلسات: متعاقبا اعلام می شود (تمامی کلاس‌ها به صورت صوتی و تصویری ذخیره شده و بلافاصله پس از جلسه در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت. حضور آنلاین اجباری نیست.) اما حضور اشخاص به جهت تعامل در مباحث مطرح شده بسیار کارگشا تر خواهد بود . چرا که به تمامی سوالات در زمان حضور در کلاس پاسخ داده خواهد شد.

 هزینۀ ثبت‌نام: ۹۹ هزار تومان

 تاریخ شروع دوره : 25 تیر ۱۴۰۰

سوالات خودتان را زیر همین پست مطرح کنید تا پاسخ داده شود .

لینک ثبت نام مستقیم

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] دوست داری روابط موثر تری خلق کنی اینجا کلیک کنید آنلاین قبلینوشته […]

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x