مرجع آموزش مهارت های توسعه محور در زنان

الگو های عاریه ای برای موفقیت

چند تا تجربه موفقیت به اضافه یکی دو مورد تجربه شکست ِ جاندار تر از شکست های خفیف و معمولِ هر بار ، شاید این ها عمده مسیر ما در انجام کارهایمان باشد .

مسیر معمول اش را می گویم نه آن مسیر های عجیب و غریب . ما آدم های معمولی هستیم که برای دلخوشی های معمولی و موفقیت های معمولی تلاش می کنیم .

و بدانید که معمولی بودن چیز زشتی نیست ! چرا که به شما یادآور می شود که شما صرفا قهرمان داستان زندگی خودتان هستید . نه دنیایی که استراتژی اش به سختی برایتان قابل هضم است.

می بینید ! معمولی بودن ابدا منافاتی با قهرمانِ داستان زندگی خود بودن ندارد …

باری این دیباچه را گفتم که به مسئله مهمی اشاره کنم . و آن این که عمده درد و رنج زندگی قهرمانانه ما در این است که ما الگوی عاریه ای مان برای موفقیت را به خطا بر می گزینیم .

داشتم داغ ترین پست شاهین کلانتری گرامی را که تازه از تنور درآمده بود، می خواندم در خصوص حوصله تمایز و این که چقدر مهم است که ما حوصله آن را داشته باشیم که برای تمایز خودمان خوراکی را به ذهن، به جسم و به زندگی داده و تزریق کنیم که صرفا آمیخته با توصیه های آبکی نباشد .

به این اندیشیدم که سختی، رنج و آلام موفقیت به انتخاب هایمان بر می گردد . و چه بسا انتخاب هایی که بعد از رسیدن به موفقیت بیرونی برایمان این رنج را با رنگ و لعاب تر از درون شاخ و برگ می دهد .

خیلی وقت ها همان طور که حوصله تمایز را نداریم، برای در اوج قله بودن الگو هایی را به عاریه می گیریم که برای ما نیستند . و با فهم سطحی آنچه دریافت کرده ایم، موفقیت را با رضایت ( همان که من تصور می کنم بشر کل زندگی اش را در پی آن است ) همراه نمی یابیم .

حالا اگر در جا زدن ها، به در و دیوار خوردن ها را از این مسیر فاکتور بگیریم ، برای خیل عظیمی از افراد بالاخص در اینجا  زنان، ( که نگاه ویژه تری بهشان دارم ) موفقیت و به اوج قله رسیدن در کنار رنج و مشقتی که در مسیر است، بعد از آن هم با صورتی دیگر شاید بَزک شده تر ولی دردناک تر خود را نمایان می کند .

باری گمان می برم این درد، ناشی از انتخاب الگوهایی ست که وجود یک زن را نادیده گرفته اند . الگو های عاریه ای که برای ما نیستند و به واقع وجود ما را نادیده می انگارند .

اما شاید دست به نقد چاره کار در این باشد که الگوهایی را انتخاب و برگزینیم که سازگاری شان با زیست مان بیشتر و همگن تر باشد . و این جز با شناخت ما از خودمان امکان پذیر نیست . دنیا هر لحظه رگباری از تفکرات باسمه ای و یک سویه را بر سر ما می ریزد . زیرک آن که بداند و بتواند تمیز دهد که کدام الگو کمترین رنج را بر وی تحمیل کرده ، انبساط خاطر بیشتری برایش به ارمغان می آورد.

تجربه زیسته شما از انتخاب الگوهای موفقیت چیست ؟ 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x